A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Камінська філія опорного закладу "Мутинський ліцей" Кролевецької міської ради Сумської області
Кролевецької міської ради Сумської області

ЗупинимоСНІД - доки він не зупинив нас!

Дата: 01.12.2020 15:52
Кількість переглядів: 79

https://nurse.net.ua/images/stories/News/SNID_/world_aids_day_2010.jpg Все про СНІД

ЗупинимоСНІД - доки він не зупинив нас!

 

      СНІД, або Синдро?м набу?того імунодефіци?ту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.

    1 грудня з 1988 року відзначається як Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

    Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США у 1983 році. Впродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини.

    Збудник — вірус, що має вигляд спіралі у трикутній серцевині. Він носить назву ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і має три типи: ВІЛ 1 та ВІЛ 2, що є дуже поширеними у Західній Європі, та ВІЛ 3, на який страждають переважно американці та африканці. Вірус вражає Т-лімфоцити, що служать для його розмноження, та макрофаги, що розносять його по організму.

    ВІЛ руйнує Т-лімфоцити, і це призводить до втрати організмом захисних реакцій, внаслідок чого активізується, так звана, умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалень, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.

    Джерело інфекції — безпосередній носій ВІЛу. Зараження можливе при:

статевому контакті з інфікованим;

кровообміні з інфікованим (в тому числі при ін'єкційному вживанні наркотиків);

вигодовуванні грудним молоком інфікованою матір'ю малюка.

    Якщо ВІЛ-інфікована жінка народжує дитину, то за останніми дослідженнями, ця дитина не обов'язково має бути носієм вірусу. При проведенні антиретровірусної терапії ризик передати вірус від матері до дитини знижується до 6 відсотків.

    ВІЛ не передається через поцілунок, спільному користуванні туалетом або ванною, посуду, при рукостисканні, через укуси комах

 

 

 

 

 

 

 

 

https://nurse.net.ua/cache/0_545x360_images_stories_29.11.2018_204877.jpg


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора